Przestrzeń dla rozwoju duszy
Masaż dźwiękiem
Masaż dźwiękiem mis tybetańskich to głęboko relaksujący zabieg, który poprzez wibrację mis oddziałuje na każdą komórkę organizmu.
Każdy dźwięk odbierany jest całym ciałem, dlatego metoda masażu dźwiękiem, mimo swej delikatności, ma dużą siłę oddziaływania.
Wibracja przepływa przez tkanki, pobudzając do drgań każdą komórkę i regulując ich pracę.
Każde uderzenie pałeczką w misę powoduje, że rozlega się piękny, wielopoziomowy dźwięk, bardzo przyjemny dla ucha i działający uspokajająco na emocje.
Dźwięki mis tybetańskich wibrują długo i delikatnie, łagodnie wnikają do wszystkich komórek, masując je i wprowadzając w stan równowagi.
Masaż dźwiękiem mis – jak wygląda?
Osoba doświadczająca masażu dźwiękiem leży wygodnie w ubraniu na stole do masażu. Misy dźwiękowe ustawiane są na wybranych miejscach na ciele oraz trzymane nad ciałem osoby masowanej, a następnie wprowadzane w wibracje. W obu przypadkach nie tylko słyszymy piękny wielopoziomowy dźwięk wydawany przez misę, lecz także odczuwamy w ciele jego kojące wibracje.
Uwaga: podczas masażu dźwiękiem należy mieć na sobie wygodne ubranie pozbawione elementów metalowych, ponieważ zakłócają one przebieg terapii dźwiękiem.
Zalety masażu:
normuje ciśnienie
poprawia krążenie
pobudza układ immunologiczny
wspomaga leczenie chorób kręgosłupa
zmniejsza bóle migrenowe
likwiduje napięcie karku i pleców
usuwa nerwicowe kłucie serca
pomaga w kłopotach z zasypianiem
reguluje przeminie materii
uwalnia od skurczów podbrzusza
uśmierza i łagodzi ból
pomaga osiągnąć stan wyciszenia
Przeciwwskazania.
Relaksacyjny masaż dźwiękiem, ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie, może być szeroko stosowany zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi. Przeciwwskazaniem jest również ostry stan zapalny, choroby zakrzepowe i pierwszy trymestr ciąży.